Jest specjalistą chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej, w trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej. Interesuje się szczególnie leczeniem chirurgicznym nowotworów przewodu pokarmowego.

Studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ukończył z wyróżnieniem w 2007 roku. Przez cały czas pracy zawodowej związany jest z Oddziałem Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 im. Norberta Barlickiego w Łodzi.

W 2013 roku obronił rozprawę doktorską dotyczącą diagnostyki nowotworów trzustki, której promotorem był Pan Profesor Janusz Strzelczyk.

Specjalizację w dziedzinie chirurgii ogólnej uzyskał w 2015 roku. W 2020 roku uzyskał specjalizację w dziedzinie transplantologii klinicznej. Pełni funkcję adiunkta w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej UM w Łodzi.

Prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami Wydziału Lekarskiego oraz Oddziału Stomatologicznego, polsko – i anglojęzycznymi, z zakresu chirurgii ogólnej i transplantologii.

Jest uczestnikiem programu „Żywy Dawca Nerki”, którego założeniem jest propagowanie idei pobierania nerek od dawców żywych w celu ich przeszczepienia chorym ze schyłkową niewydolnością nerek.
W 2022 ukończył w Rotterdamie kurs LIDO, renomowane szkolenie dotyczące laparoskopowego pobierania nerek u żywych dawców.

Jest autorem oraz współautorem licznych publikacji w czasopismach polsko- i anglojęzycznych.

Wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej oraz transplantacyjnej.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem:

  • chorób dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego (kamica pęcherzyka żółciowego, kamica dróg żółciowych)
  • przepuklin brzusznych, przepuklin w bliźnie pooperacyjnej, przepuklin pępkowych, przepuklin pachwinowych
  • nowotworów przewodu pokarmowego (rak jelita grubego, rak żołądka, rak trzustki, rak wątroby, rak pęcherzyka żółciowego, rak dróg żółciowych, przerzuty nowotworowe)
  • chorób tarczycy, wola guzkowego
  • chorób żył, żylakami kończyn dolnych
  • chorób skóry wymagających leczenia zabiegowego