Specjalista chirurgii ogólnej (Poradnia chirurgiczna Renoma), specjalistą transplantologii klinicznej, w trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej. Studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ukończył z wyróżnieniem w 2004 roku. W roku 2008 obronił, z wyróżnieniem, pracę doktorską dotyczącą chirurgii guzów trzustki. Specjalizację w dziedzinie chirurgii ogólnej zdobył w 2012 roku, a w roku 2016 specjalizację z transplantologii klinicznej. Dnia 29.09.2018r. uzyskał habilitację dotyczącą chirurgii trzustki.

Od listopada 2013 roku pełni funkcję adiunkta w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Balickiego w Łodzi.

Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu publikacji i kilkudziesięciu doniesień zjazdowych prezentowanych w kraju i zagranicą oraz współautorem tłumaczeń podręczników medycznych w języku angielskim.

Ma szerokie zainteresowania. Swoją wiedzę kliniczną systematycznie uzupełnia na licznych szkoleniach, kursach i stażach (m.in.: Klinika Chirurgii Kolorektalnej, Klinika Chirurgii Naczyniowej, Royal Liverpool Hospital w Wielkiej Brytanii, Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej, Erasmus Medical University w Holandii, Klinika Chorób Wątroby Uniwersytetu w Barcelonie, Hiszpania).

Włada biegle językiem angielskim.

Dr Piotr Hogendorf wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej oraz transplantacyjnej.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem operacyjnym następujących chorób:

– nowotwory przewodu pokarmowego (rak jelita grubego, rak żołądka, rak trzustki, rak wątroby, rak pęcherzyka żółciowego, rak dróg żółciowych, przerzuty nowotworowe),

– choroby dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego (kamica pęcherzyka żółciowego, kamica dróg żółciowych),

– refluks żołądkowo-przełykowy,

– przepukliny rozworu przełykowego, brzuszne, w bliźnie pooperacyjnej, pępkowe oraz pachwinowe,

– choroby tarczycy,

– wole guzkowe,

– flebologia (choroby żył, żylaki kończyn dolnych), choroby odbytu, żylaki odbytu, szczelina odbytu,

– choroby skóry wymagające leczenia zabiegowego, w tym dermatochirurgia estetyczna.