Szanowni Pacjenci,

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, informujemy iż Centrum Medyczne RENOMA pracuje w trybie TELEMEDYCYNY we wszystkie dni powszednie w godzinach od 8.00 do 18.00.

Dla bezpieczeństwa Państwa, a także pracowników poradni, za zaleceniem Ministra Zdrowia i NFZ, wdrożyliśmy procedury, które pozwolą na zachowanie ciągłości leczenia, uzyskania recepty na potrzebne leki oraz zwolnienia.

1. Teleporady lekarskie
Począwszy od 16 marca do odwołania, poradnia nie będzie realizowała świadczeń zdrowotnych w swojej siedzibie, oczywiście za wyjątkiem pilnych, nagłych sytuacji (o takiej wizycie decyduje lekarz). Takie działanie ma na celu uniknięcie ryzyka zakażenia się zarówno Państwa – naszych Pacjentów, jak również personelu poradni, co wiązałoby się z kwarantanną wszystkich pracowników i brakiem możliwości udzielania Państwu niezbędnej pomocy.
Aby zapewnić Państwu ciągłość leczenia, potrzebę uzyskania recepty na leki czy zwolnienia lekarskiego, zapewniliśmy Państwu możliwość zamówienia konsultacji lekarskiej przez telefon (teleporada). Na podstawie teleporady lekarz ma uprawnienia do udzielenia zaleceń medycznych a także wystawienia e-recepty oraz e-zwolnienia. Aby zamówić taką poradę należy zadzwonić na nr: 42 278-70-87 lub 535-118-444. Informujemy również, że wprowadziliśmy w naszej przychodni centralę telefoniczną, która w przypadku zajętości wszystkich linii ustawia połączenia w kolejce. Prosimy zatem o nierozłączanie się i poczekanie na linii na połączenie z rejestratorką.
Teleporady są udzielane przez lekarzy podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej.
Wizyty u specjalistów, które nie są możliwe do zrealizowania poprzez teleporadę, odbędą się w późniejszym terminie, jak tylko sytuacja w kraju się ustabilizuje z zachowaniem przez pacjenta miejsca w kolejce oczekujących. Oznacza to, że pacjent, który zarejestrował się w poradni i dostarczył skierowanie, nie musi ponownie go dostarczać i przechodzić procesu rejestracji od początku, a wizyta zostanie zrealizowana z zachowaniem kolejności innych zarejestrowanych pacjentów.
Szczepienia i wizyty profilaktyczne zostały wstrzymane do odwołania.

2. e-recepta na maila
Jeżeli potrzebują Państwo recepty na stałe leki, związane z chorobami przewlekłymi takimi jak cukrzyca, nadczynność tarczycy czy nadciśnienie i Państwo pacjentami Centrum Medycznego RENOMA to zachęcamy do skorzystania z wysłania prośby do przychodni o e-receptę.
Wystarczy wysłać e-maila na adres:
rejestracja@renoma-med.pl,
podając swoje dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL, adres i nr telefonu) oraz wykaz leków, które przyjmujesz na stałe, a które zaczynają się kończyć wraz ze wskazaniem dawki oraz potrzebnej liczby opakowań. W odpowiedzi w ciągu 1-2 dni roboczych otrzymają Państwo kod e-recepty, który należy podać w aptece wraz z nr PESEL. E-Recepty w żadnym wypadku nie odbieramy w poradni!

3. telefon wewnętrzny przy wejściu do poradni
Pacjentom, którzy wejdą do budynku poradni, ale z jakiś powodów nie będą mogli skontaktować się z rejestracją przez własny telefon, przy ambonie/portierni został pozostawiony aparat telefoniczny działający na zasadzie domofonu. Pacjent może z niego skorzystać wybierając nr 420 i łącząc się z rejestracją. Personel udzieli odpowiedniej informacji lub przełączy połączenie do właściwego lekarza.

Szanowni Państwo,
Jeżeli są Państwo zainfekowani i istnieje możliwość, że jest to zakażenie koronawirusem, tzn:
– mieli Państwo kontakt z osobą zakażoną,
– mieli Państwo kontakt z osobą, która wróciła z krajów, gdzie wirus rozprzestrzenił się,
– zaobserwują Państwo u siebie objawy wskazujące na możliwość zarażenia: gorączka, kaszel, duszności, zmęczenie i ból głowy,
– lub z jakichkolwiek innych powodów mają Państwo obawy, iż mogło dojść do zarażenia,
prosimy o zachowanie spokoju i kontakt telefoniczny:
Pogotowie 112 oraz 999
INFOLINIA NFZ 800 190 590
Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna ul. Przybyszewskiego 10, 93-189 Łódź, tel. 42 253 99 00
Oddział Zakaźny Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Wł. Biegańskiego,
ul. Kniaziewicza 1/5 tel: (42) 251 60 51
Pod żadnym pozorem nie wolno w takiej sytuacji korzystać z przychodni, transportu publicznego, aptek, sklepów ani innych miejsc, gdzie istnieje ryzyko zarażenia innej osoby!

Zalecamy również:
– częste mycie rąk
– pozostania w domu
– unikanie transportu publicznego
– zachowanie odległości 1-1,5 m od osoby z objawami grypy lub przeziębienia
– zrezygnowanie z wszelkich wyjazdów
– dbania o własną odporność: o odpowiednią higienę, odzież stosowną do pogody, prawidłowe odżywianie bogate w witaminy i minerały, wietrzenie pomieszczeń w których się przebywa, wysypianie się,
– w sytuacji przechodzenia infekcji – pozostania w domu i odizolowania się od innych, aby uniknąć zarażenia ich.